شازده کوچولو

بنام خداوند جان و خرد

شاید شما هم بارها مثل من گیاهی خریده اید ,برایش وقت گذاشته اید و خاکش را عوض کردید , آبیاری اش کردید,  اگر نورش کم بود برایش پرده را بکناری زده اید … حتی اگر گلتان خاری داشته باشد و به هنگام حرس کردنش دستتان آسیب ببیند ,دلگیریتان فقط چند ثانیه طول میکشد ! میدانید چرا؟

بله شما به آن گل…به آن موجود زنده اُنس گرفته اید و بخشی از وجودتان گرفتارش شده است و در دیده ی شما آن گل زیباترین گل جهان می شود. حتی اگر در چشم سایرین اینطور نباشد !(دردم از یار است و درمان نیز هم )

images

در مورد آدمهای زندگی مان نیز همین است , هزاران هزار آدمی که بروی این کره ی خاکی زندگی می کنند, در نظری گذرا مشابه بنظر میرسند ! اما در چشم دل هریک از ما, زمانی که به کسی دل می بندیم و با او وقت میگذرانیم … قهر و آشتی و دردودل می کنیم و  نسبت به او متعهد می شویم این رابطه برایمان خواستنی و خاص می شود. خواه رابطه با پدر و مادر باشد خواه خواهر و برادر و خواه دوست و یار و همراه ما در زندگی …

آری این است خاصیت دلبستگی و اهلی شدن ما آدمها از دید شازده کوچولوی درون ما البته در گذر از هفت سیاره و بدست اوردن تجربیات حاصل از این سفر

و شازده کوچولوی درون من نیز این بیت را برای گل سرخ سیاره ام زمزمه میکند حتی اگر هزاران بوته گل سرخ در سیاره های دیگر ببیند.

 The-Little-Prince-2015

گل نسبتی ندارد با روی دلفریبت

تو در میان گل‌ها ,چون گل میان خاری

همه ی شما عزیزان را به مطالعه کتاب قرن ” شازده کوچولو ” و آشنایی با این موجود کوچولوی دوس داشتنی و سرگذشتش در گذراز هفت سیاره دعوت میکنم.

پی نوشت : جالب است بدانید خود نویسنده تصویرسازی و خلق کاراکتر شازده کوچولوی داستانش را به عهده داشته است .

اثر آنتوان دوسنت اگزوپری / ترجمه ابوالحسن نجفی / انتشارات نیلوفر

سپاس از همراهی شما عزیزان

« برای مشاهده سایر مطالب کلیک کنید. »

 

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.