کریستو و جان کلود

آثار Christo and Jeanne Claude زیر مجموعه لند آرت می باشد.

کریستو و جان کلود: Christo and Jeanne Claude

کریستو و جان کلود از اروپای شرقی به امریکا آمدند و یک بخش متفاوتی را به لند آرت اضافه می کنند.a6a904e1f27bbfface35068de300d9ed

christo_umbrellas

در این اثر مجموعه ای از چتر ها را در ژاپن و کالیفرنیای آمریکا همزمان اجرا می کنند. گفتگویی بین امریکا و ژاپن (به رنگ آبی) در این اثر دیده می شود. ابعاد خیلی بزرگ است. خود اثر فی نفسه مهم نیست اما ابعاد او را منحصر به فرد می کند.

نکته: آثار دوستدار طبیعت است و تمایل دارند که تمام عناصر قابل بازبافت باشند. هیچ قطعه ای از آثار فروش نمی رود مگر اینکه بخواهد در کتابی چاپ شود. هزینه هم از خودشان است.پول از طراحی ها و عکاسی ها تامین می شود.

2- بسته بندی

christo-jeannec-25

همه آثارشان در بطن طبیعت و لند آرت نیست. مثلا بسته بندی کاخ رایش را با توافقی که صورت گرفت انجام دادند. اثر در کار این دو یکپارچه و یک شکل می شود.

3- عیان و آشکار

توجه مخاطب را با پوشاندن به خود جلب می کند نه با عیان کردند. دوشان یک شی را که ما هیچ وقت به عنوان اثر هنری نمی شناختیم عریان می کند و کیقیات زیبایی شناسیش را بیان می کند و در موزه نشان می دهد. ایده پرده و پوشاندن برای هنرمندان شرق اروپا خیلی اهمیت دارد. تجربه دیوار برلین را دیده اند و تاثیر پوشاندن و بسته بندی کردن و خفقان را دیده اند.

 

reichabovevolz

اخیرا در نیویورک سنترال پارک رو با دروازه های نارنجی رنگ پوشاندن. مردم در ساخت پروزه کمک کردند.valley

 

نظر دادن

پاسخ دادن

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.