آموزش تصویر سازی 5

تصویر گری کتاب کودک که امروزه به شناسه ای مستقل و تعریف شده دست یافته از عمر حرفه ای تقریبا یکصد و پنجاه ساله در برخی کشور های اروپایی بر خوردار است، حرفه ای که از درونه هنر نقاشی سر در آورده و در پیوند با ادبیات کودکان، مفهومی مستقل یافته از هنر نقاشی جدا شده است.
هرچند تاریخچه تصویر گری کتاب در ایران دوره درخشان نگارگری و کتاب نگاری در سده پنجم تا دوران چاپ سنگی را پشت سر نهاده اما تصویرگری کتاب های کودکان در فرآیند کتاب های آموزشی و درسی، از میانه ی سده دوازدهم  آغاز شده  ودر گونه های کتاب ادبیاتی  برای کودکان ، از عمری ۷۰_ ۸۰ ساله برخوردار است .  عمری که به پشتوانه دوران درخشان نگارگری از قله های بلند خود بی بهره نبوده و گاه افق های درخشانی  را پشت سر نهاده است.
تصویر ابزاری برای بیان موضوعاتی عینی و ذهنی است و نقش اصلی آن انتقال افکار، مفاهیم، اندیشه و کمک به هرچه ساده تر کردن درک مخاطب از موضوع است.

تصویرسازی زیر مجموعه هنرهای تجسمی می باشد . هنر جویانی که علاقه مند به تصویرگری هستند بهتر است که برای شروع مبانی هنرهای تجسمی را فراگیرند. سپس برای بیان ایده ها و اندیشه خود به بهترین شکل، تکنیک ها و شیوه های طراحی و رنگ آمیزی را فرا گیرند. تصویرگر باید فرا گیرد که ضمن ایجاد تصویر و رعایت اصول آن، سلایق مختلف سفارش دهندگان و اذهان عمومی را زیر نظر داشته باشد. تصویرگر باید سعی کند پیام هایی را که در صدد انتقال آن است از نظر موضوع و محتوا، شکل و قالب بسیار غنی باشد. او باید با رعایت اصول زیبا شناسی، اثری زیبا ارائه نماید. فرا گرفتن تکنیک های طراحی و نقاشی بسیار در کیفیت آثار تصویر سازی مهم می باشد. برای طراح مطالعه سبک های هنری جهان  و  همچنین مکاتب نقاشی ایرانی بسیار اهمیت دارد.

« برای مشاهده تصاویر کلیک کنید »

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.